Bose Solo 5

Podpora NFC
Systém reproduktorů
2.0

• , zakoupeno v Luxusní-elektronika.cz

objednal jsem dle recenzí a musím konstatovat, že je zvuk na tak malý reprák skvělý

• , zakoupeno v Luxusní-elektronika.cz

Produkt jsem již trochu znal od bráchy, který jej dovezl na poslech hudby o dovolené. Použil jsem jej na zlepšení poslechu televize a příležitostné přehrávání hudby z mobilu. Za mne hraje výborně, také umožňuje rychlé přepnutí na poslech mluveného slova. Ale hlavně, s ohledem na skutečnost, že se nejedná o velké reprobedny poskytuje skvělý poslech nastavitelných basů. Za mne spokojenost.

• , zakoupeno v MALL.CZ

Wi-Fi
Podpora NFC
Systém reproduktorů
2.0

Malý kompaktní aktivní reproduktorový systém, bohatý a čistý zvuk při vysoké i nízké úrovni hlasitosti, integrované 2 výkonné měniče pro široký a prostorový zvuk, basreflex na zadní straně, patentované zpracovaní signálu, 1x Optika, 1x Coax, 1x Analogový vstup, univerzální IR dálkový ovládač pro ovládaní systému a připojených komponentů, Bluetooth.

Poslechněte si o co všechno jste přicházeli  Elegantní design vaší TV s plochou obrazovkou je krásný na pohled. Bohužel tam je malý prostor pro reproduktory. To je důvod proč dialogy a tiché pasáže tak můžou být těžce slyšitelné. Solo 5 TV ozvučení je jednoduché řešení s pokročilými technologiemi, které poskytují jasný zvuk pro Váš televizor. A s režimem dialog je každé slovo ještě srozumitelnější aniž byste museli nastavovat hlasitost od scény ke scéně.

Instalace nemůže už být jednodušší Jednoduše připojíte systém Solo 5 k televizoru jen jedním zvukovým kabelem (Optický, koaxiální nebo analogový). Systém automaticky ví který z nich jste použili. Soundbar je tak univerzální, že jej můžete umístit téměř kdekoli ať už před televizor, na polici, nebo dokonce upevnit na stěnu.

Nastavte si sílu basů Dramatické pořady. Živé koncerty. Napínavé seriály. Když budete chtít trochu více basů při sledování televize můžete je snadno nastavit podle svého vkusu ovládacím tlačítkem bass na dálkovém ovladači.

Univerzální dálkové ovládání S přiloženým univerzálním dálkovým ovládáčem můžete snadno ovládat svůj Blu-ray přehrávač, Bluetooth® konektivitu nebo herní konzoli.

• Klasický vzhled nepodléhající módním vlivům ;-), kdyby tam nebylo logo, tak by to byla šestáková krabice
    • Plnohodnotný univerzální ovladač
    • Umístění repro uvnitř boxu
    • Hodně velký ovladač
    • Absence HDMI vstupu
    • Kablík 3,5mm jack /když už přibalili dva napájecí kabely

Zakoupeno, jen kvůli rozměrům (pod 60cm šířky). Jeden z menšího počtu malých soundbarů.
    U výrobku z roku 2015 je ta cena spíše za značku než za obsah. Bohužel. Zvuk je na úrovni soundbaru za 1500Kč.
    O to větší překvapení, že reproduktory nejsou na krajích a nesměřují k posluchači, ale jsou ve středu, u sebe a směřují do stran. Bohužel se stejnou věc rozhodli udělat i u novějšího Bose TV Speaker. Repro jsou ve společné ozvučnici, která je v pravé části a také je napravo i basreflex. Zvuk tím pádem nezní ani z očekávaného středu, ale více zprava a není stejný z levého a pravého repráčku. Celkově je zvuk takový nevyvážený. Středy nejsou dost zřetelné. Výšky jsou více zesílené a nepříliš jasné, protože je přehrávají tyto dva širokopásmové repráčky. Basy tu jsou, ale i zde je problém. Největší podíl je hodně dole, pod 100 Hz, takže když si bar zesílíte sousedi vás asi zabijí. Na DO se dají trvale nastavit, trochu to pomůže. Další možnost na DO je režim "řeč". Pásmo mluveného slova to moc nezlepší, ztlumí trochu hloubky a ještě více se ztratí stereo.
    Po zapojení napájení se ozve zvuk. Zbytečně. Nedávno v noci několikrát krátce po sobě vypadl proud, takže to byl slušný budíček.
    Výhodné je nastavit si automatické vypínání. Po hodině bez signálu na vstupu přejde do spánku a opět se probudí jakmile se signál objeví. Také indikační LEDky svítí rozumně.
    Dálkovač je sice skvělý na ovládání čehokoli, ale hodně velký a těžký. Do ruky ale padne. Na stolku se ale kolíbá.

• Malé rozměry
    • Vstup pro audio jack
    • Zvuk

Tento soundbar se všeobecně skoro všude docela dost vychvaluje, jak má krásný křišťálový zvuk a podobné pitomosti... Asi takhle - pokud přecházíte z placaté TV, kde není na normální repro dost místa, tak se vám asi bude líbit jakékoli vylepšení zvuku. Zvuk z tohoto soundbaru mě vysloveně tahá za uši. A není to první repro od Bose, kde mi zvuk nevyhovuje, takže to asi nebude náhoda. A pardon, nejsem nijak náročný... Daleko přirozenější zvuk umí Sony HT-SF200 a navíc je levnější.

• , zakoupeno v Luxusní-elektronika.cz

• Kvalita zvuku nic moc, strašně složité programování, obrovský ovladač. Nejde ovládat hlasitost televizním ovladačem při připojení optickým kabelem. Bluetooth se po spárování nechce připojovat.
  • , zakoupeno v MALL.CZ

• malé rozměry
    • kvalita zvuku mě nepřesvědčila
  • , zakoupeno v Rstore.cz

S výrobkem jsem spokojen, splnil očekávání.

• - malé rozměry, tuhá konstrukce, namísto hadru děrovaný plech
    • - solidní vzhled, žádná strašárna
    • - možnost upevnit na držák (na stěnu nebo nad TV) při zakopení držáků
    • - fortelný ovladač, opravdu solidní, žádná křapka
    • - minimum funkcí a nastavení zvuku, jednoduchost
    • - slušný zvuk, přijatelné středy a neagresivní kulaté basy, žádné nepříjemné dunění, dobré pro sledování filmů, zpráv a běžných tv pořadů, dostačující pro obývák, nikoliv pro tělocvičnu
    • - tlačítko "dialog", kterým se dá snadno přenastavit zvuk se zohledněním na srozumitelnost řeči
    • - automatické zapíná při zapnutí televizoru
    • - možnost nastavit ovladač aby fungoval i pro TV
    • - vysoká cena
    • - při nastavování se samozřejmě nic nezobrazuje na TV, uživatel musí vystačit se signalizací kontrolek na repru
    • - v balení není kablík se sluchátkovými konektory, což věšinou nevadí
    • - mezi nastavení basů od minima do maxima není zase až tak výrazný rozdíl, jak by se mohlo očekávat
    • - nastavování výšek není vůbec žádné (ale nevadí to), výšky mi přijdou taktak, rozhodně ne přehnané
    • - přepnutí na "dialog" není až tak výrazný rozdíl a výrazně se projeví jen při velkém rozsahu zvuku (záleží na zdroji), ale celkem to jde
    • - automatické vypnutí až za 60 minut po vypnutí TV, ale spotřeba je minimální, takže je to celkem jedno, akorát to moc nedává smysl (těch 60 minut) - uvítal bych třeba 10 minut
    • - někoho by mohlo zklamat, že tam podstatě nejsou žádné ekvalizéry, prostě jen basy +2, +1, 0, -1, -2 a potom režim "dialog", který zachová nastavení, ale přepne na nižší basy a trochu vytáhne středy (ale kdovíco nečekejte), mně tohle nijak nevadí
    • - stereo efekt se asi opravdu nijak zvláště neprojeví, repráčky jsou moc blízko u sebe, ale to mi také nevadí, možná je to naopak přirozenější, protože TV také není až do rohů místností
    • - za těžké peníze změníte svou TV s mizerným zvukem na TV s dobrým zvukem (s takovým, jaký by prostě měla mít rovnou normální TV, kdyby se výrobci neholedbali idiotskými tenkými rámečky)

Tento přístroj je jeden z mála na trhu, který nemá subwoofer (ten jsem prostě nechtěl) a který má možnost zadního uchycení a který nemá vpředu choulostivý hadr. Kdo hraje nějaké výbušné hry a chce, aby ho sousedi nenáviděli, tak by si to neměl kupovat. Koupi lze doporučit uživatelům středního a staršího věku, kteří se prostě normálně chtějí podívat na TV nebo film ap. a přitom chtějí rozumět i mluvenému slovu a mít celkem slušný požitek i z ostatních zvuků, které však nejsou zbytečně předimenzovány. Zvuk je velice pěkný zejména při běžné a nižší hlasitosti, není to určeno pro diskotéku. Kdo nechce mít doma hromadu kabelů a beden a různých wifin ap., ale chce mít prostě jakoby televizor s pěkným zvukem, tak ať si to zakoupí. Současné TV se nedají poslouchat, protože mají repráky nasměrovány dozadu nebo dolů (nesmysl!). Tohle situaci dobře vyřeší, ale za cenu další menší televize, což je zase docela smutná stránka věci. Na přístroj lze spárovat i další zařízení v místnosti, ale to jsem nezkoušel a nepotřebuji. Chtěl jsem jen docílit, aby měl televizor kvalitní zvuk jako měly staré socialistické bedny úplně běžně.
    Kdo by chtěl ušetřit, tak si může koupit nějaké dvoupásmové repro určené pro PC (od 1.500,- Kč jsou docela slušné), ale mě od toho odradila změť kablíku a další krámy kolem TV.

• - nenáročný na umístění
    • - malý rozměr
    • - slušný design
    • Zásadním nedostatkem je chybějící dvojitá korekce nastavení zvuku. Jedním tlačítkem buď přidáte basy a současně ořezáváte výšky. Pokud se vám zdá, že basy příliš duní, tak je stahujete a současně lezou výšky. To je špatně. Basy a výšky u takové značky musí být samostatně. Pokud si přidám basy, výšky chci mít neměnné a naopak. Ani mluvené slovo mi nepřipadne přirozené. Zní suše. O středním pásmu to neví. Je to takové lákadlo v podobě krabičky malého systému, která má nahradit subwoofer. Nenahradí. Aktivním subwooferem si dokážete seřídit basy a výšky zvlášť v příjemné rovnováze. Rozhodně ne pro náročnější ucho.

Nedoporučuji

• Velikost
    • Znacka
    • Kvalita
    • Zvuk
    • nema woofer

Super soundbar k tv jak na filmy tak hudbu. Idealni do bytu kde neni treba trepat podlahou woofrem, proste cistota a kvalita zvuku vcetne bassu je TOP. Kdo potrebuje mega basy musi o level vys. Za tyto penize super.